Vyberáme správny obrus

Väčšina z nás je asi pri obrusoch zvyknutá na základné pravidlo: ak obrus, tak na celý stôl. Táto zásada však už vôbec neplatí, a ak sa chcete držať s dobou a byť in, vedzte, že najmodernejšie je, ak obrus zakrýva len časť stola, alebo ich máte dokonca na jednom stole viac.
Možno si myslíte, že vybrať obrus je záležitosťou pár minút. Nie je to tak celkom pravda. Na výber máte naozaj z tisícky variantov a nie každý sa hodí pre každú miestnosť. Nezabúdajte na to, že obrus vyberáte v prvom rade podľa toho, do akej miestnosti ho plánujete uložiť. To však nie je všetko. Myslite aj na to, ako je miestnosť zariadená, na akú príležitosť obrus vyberáte, či má byť obrus jednoduchý alebo kombinovaný, z akého materiálu by ste chceli, aby bol a tiež, či bude farebne ladiť s priestorom.

Trendy kuchyňa aj vďaka obrusu

Pokiaľ vyberáte obrus do kuchyne, myslite na to, že musí byť najmä odolný. Veľa ľudí volí kuchynský obrus s vodeodolného materiálu, ktorý sa dá po rozliatí tekutiny jednoducho utrieť vreckovkou, alebo dokonca kvapky tekutiny jednoducho sfúknete. Pri kuchynskom obruse, ktorý pokrýva celý stôl platí,  by mal prečnievať približne 20 cm. Ak však chcete byť originálnejší, môžete zvoliť iba stredové pásy. Úzké, dlhé, jeden alebo dva. Je to iba na vás. Ideálne bude, ak obrus doladíte farebným prestieraním a vaša kuchyňa bude pôsobiť elegantne a moderne.

V obývačke s farbami opatrne

Obývačkové obrusy sú čosi iné. Treba voliť taký obrus, ktorý sa hodí k ostatným doplnkom vašej obývačky. V súčasnosti platí pravidlo, že na obdĺžnikový stolík môžeme použiť jeden stredový pás, veľkostne o polovicu menší ako je stolík. Ak sa bojíte veselých a výrazných farieb, ideálne je zvoliť farby ako žltá, zelená či krémová. Sú neutrálne a hodia sa všade.

Na čo pamätať

Ak je toho na vás priveľa, pamätajte iba na jedno. Do menších miestností voľte skôr jemnejšie farby, aby ste miestnosť presvetlili a opticky zväčšili. Pri väčších miestnostiach si môžete trúfnuť ísť aj do tmavších farieb. Farbu obrusu prispôsobte aj farbe záclon.