Tajomstvo montovaných dielní

Tajomstvo montovaných dielní

Ideálnym riešením pre výstavbu novej dielne, skladu či výrobných priestorov sú montované výrobné haly. Prečo? Oceľové konštrukcie sú lacné a trvanlivé. Zvoľte si špecialistu na montované haly z oceľovej konštrukcie rámového typu. Len kvalitná spoločnosť rieši haly od prvotného návrhu, projekcie, cez vlastnú výrobu a montáž. Vďaka vlastnej výrobe a montáži hál si veľmi dobre stráži kvalitu vo všetkých procesoch realizácie haly.

 

Oceľové haly sú vhodné pre akékoľvek využitie – skladové haly, predajné haly, opravovne strojov, chladiarenské a mraziarenské haly, športové haly, autosalóny či dielne. Variabilita je základnou vlastnosťou oceľových konštrukcií. Nič nie je unifikované, z oceľovej konštrukcie možno prakticky vyrobiť a zmontovať akúkoľvek halu podľa nápadov a predstáv investora.

Je možné akokoľvek prispôsobiť rozmery haly, dĺžku, možné je aj kedykoľvek halu predĺžiť podľa potrieb investora. Zateplenie haly je spravidla riešené opláštením zo sendvičových panelov najvyššej kvality. Sendvičové panely pre opláštenie haly sú trvanlivé, udávaná životnosť opláštenia je minimálne 30 rokov. Počas tejto dobu sú zachované kvalitatívne vlastnosti opláštenia – farebnosť, tepelnoizolačné vlastnosti, neprievzdušnosť, požiarna odolnosť či akustika.

 

Dispozičné riešenie montovaných dielní

 

Montovaný sklad je väčšinou riešený ako jednopodlažná hala, ktorá môže byť rozdelená priečkami na niekoľko pracovných úsekov. Na sklad či dielňu môže nadväzovať administratívna budova s ​​kanceláriami. Vstup do montovaných hál zaisťuje niekoľko plastových dverí a sekčné brány podľa potrebných rozmerov.

Presvetlenie skladovej haly či dielne je riešené pásmi plastových okien po oboch bočných stranách haly. Často sa do týchto typov priemyselných hál dodávajú strešné hrebeňové svetlíky. Svetlíky dodajú do haly maximum denného svetla a ušetria nemalé náklady za energie na osvetlenie dielne.

 

Ceny priemyselných hál

Cena montovanej haly je oproti stavbám z iných materiálov veľmi výhodná, a to najmä z týchto dôvodov – bezkonkurenčná rýchlosť montáže a priaznivé ceny materiálov.

Vzhľad montovanej dielne či skladu

Na výber máte z obrovského množstva panelov – od jemného micro profilu až po hrubú vlnu.