Tajomstvo konvektomatov do domácnosti

Tajomstvo konvektomatov do domácnosti

Moderné trendy sa nevyhýbajú ani stolovaniu. Do kuchyne sa dostáva množstvo užitočných a módnych pomocníkov a jedným z nich je aj konvektomat. Ešte ste o ňom nepočuli? Tak si prečítajte o jeho výhodách a o tom, na čo všetko je konvektomat vhodný a čo všetko dokáže. Akonáhle ho vyskúšate, už sa vám nikdy nebude chcieť vrátiť ku klasickej rúre na pečenie.

 

Konvektomat je inteligentný kuchynský pomocník, respektíve multifunkčný prístroj, vďaka ktorému môžete pripravovať jedlá zdravo vďaka pare. Je to ideálny spôsob prípravy jedál, pretože len vďaka tomu zostáva v potravinách dostatočný obsah minerálov a vitamínov. Ide v podstate o teplovzdušnú parnú rúru, takže v ňom môžete variť, dusiť, piecť aj vyprážať.

 

pan-984007_960_720Konvektomat do domácnosti

Konvektomatov do domácnosti existuje niekoĺko druhou. Zaobstarať si môžete napríklad bojlerový konvektomat. Ten funguje tak, že v bojleri sa tvorí para, ktorá je potom vpúšťaná do konvektomatu. Ďalším typom je konvektomat nástrekový. V ňom sa para vstrekuje do konvektomatu cez vykurovacie teleso. V domácnostiach sú však využívanejšie bojlerové konvektomaty.

 

Výhody konvektomatu

Pýtate sa, aké sú výhody konvektomatu? Rozhodne je možnosť prípravy zdravých pokrmov. Taktiež vám deti odmietajú jesť dusenú zeleninu? Nechutí im alebo sa im nepáči vizálne? Z konvektomatu im zaručene chutiť bude. Jedlo si totiž zachová svoju chuť. V konvektomate taktiež môžete pripravovať jedlá bez akéhokoľvek tuku.

Ďalšími výhodami je to, že neslúži len na pečenie a varenie, ale môžete v ňom i zavárať, rozmrazovať či dokonca pripravovať kysnuté cesto. Môžete v ňom pripravovať aj viac jedál naraz, napríklad mäso a koláč a nemusíte sa vôbec báť toho, že sa vám vône a chute zmiešajú.

Konvektomat je rýchly

Pozrite sa, ako jednoducho a rýchlo je možné pripraviť mäso v konvektomate. Napríklad také klasické vyprážané rezne. Stačí ich klasicky obaliť v trojobala a na plechu vložiť do konvektomatu. Pri teplote 220 stupňov sú hotové za 15 minút pečenia a nemusíte ich vôbec obracať