Originálne darčeky pre čerstvých rodičov a bábätko

Originálne darčeky pre čerstvých rodičov a bábätko

Originálne darčeky pre čerstvých rodičov a bábätko

 

Ak sa niekomu vo vašom okolí narodilo bábätko, iste premýšľate, aký darček im kúpiť. Výber darčeka závisí na niekoľkých veciach. Prinesiete darček dieťatku, mamičke, oteckovi či celej rodine? Bude to darček praktický či originálny? Neprinesie dupačky i ďalších tridsať priateľov? Samozrejmosťou je, že prinesiete kvety matke a blahoželanie, možno nejakú fľašu dobrého vína pre otca. Čo bude však „hlavný“ darček? Skúste niečo originálne.

 

1. Súprava na odtlačky nožičiek a ručičiek

Keď bude dieťa staršie, rodičia si radi zaspomínajú na to, aké „naše malé“ bolo a aké malo prstíky. Práve pre možnosť zachovať odtlačok ručičky či nožičky sa vyrábajú špeciálne výtvarné sady. Bábätku strčíte ručičku či nožičku na chvíľku do bielej plastelíny, odtlačok potom zalejete sadrou a výsledkom je reálny odtlačok. Takáto plastika zdobí stenu detskej izby nejedného dieťatka. A keď dieťa vyrastie, je to veľmi pekná spomienka.

 

2. Darčekový kôš

V zahraničí sú veľmi populárne takzvané „gift baskets“. Je to väčšinou malá truhlička či košík obsahujúce niekoľko vecí – plyšového medvedíka, dupačky, cumlík, fľašu, kyticu, šampanské či niečo iné. Obsah darčekových košov pre novopečené mamičky sa líši podľa výrobcu. U nás sa také sety nepredávajú, ľahko ich však môžete zostaviť sami podľa vlastného vkusu a kreativity

 

3. Osobný predmet

Tanierik, hrnček, plyšový medvedík, čiapka či uterák. Veci budú o poznanie krajšie a osobitejšie, ak na nich vyšité alebo vytlačené meno dieťatka s dátumom jeho narodenia. Darujete mu tak vec, ktorá bude rodičom a neskôr i jemu pripomínať ako vás, tak ten slávny deň, kedy sa narodilo. A neviažte  sa len na meno, pokojne darček spojte s niečím iným. Zamyslite sa nad tým, kde bolo dieťatko počaté (či to viete), nad významom jeho mena či nad tým, čo majú radi jeho rodičia.

 

4. Darček pre mamičku

Keď sa na oslave narodenia dieťatka rozhliadnete, nájdete tu mraky darčekov pre novorodenca. Málokedy prinesú (okrem kvetov) hostia darček i pre mamičku. Nie je to škoda? Ona je predsa tá, kto bábätko deväť mesiacov nosia pod srdcom l a potom porodila. Za tú všetku prácu si okrem vyznamenania zaslúži aspoň darček. Môžete jej dať niečo na relaxáciu (peny do kúpeľa, sviečky, poukážku na masáž) či napríklad kozmetiku (vhodné sú telové oleje – pokožke na brušku sa musí neustále venovať veľká pozornosť). Mamička nebude môcť niektoré darčeky využiť možno hneď, ale určite sa jej budú hodiť neskôr.

 

5. Zlato či striebro

Ako bábätku, tak mamičke môžete zakúpiť zlatý či strieborný retiazku (na krk alebo na ruku). Ak sa rozhodnete kupovať náramok novorodencovi, rozhodne sa poraďte so zlatníkom o jeho výbere.

 

6. Živiny, živiny, živiny

Ak chcete priniesť niečo originálne a zároveň veľmi praktické, venujte mamičku kôš plný zdravých potravín. Nič nepokazíte, keď jedálenský kôš naplníte v BIO predajni. Dajte dohromady dostatok výživovo hodnotných a chutných potravín, ktoré prostredníctvom mamičky ocení aj bábätko.

7. Moja kniha

Nie len podľa fotografií a rozprávania rodičov, ale aj z osobnej knihy sa môže dieťa neskôr dozvedieť, ako vyzeralo, koľko vážilo, kedy po prvý raz povedalo tata a kedy začalo chodiť. Kniha, kam si jeho mamička bude všetky tieto údaje zapisovať, je teda tiež jedným z príjemných darčekov. Darovať môžete rodičom aj fotoknihu, ktorá mapuje ich spoločný život od začiatku až po narodenie ich prvého bábätka. Ak sa s rodičmi poznáte veľmi dobre, určite nejaké fotografie z ich začiatkov nájdete.

 

8. Strom života

Stromy žijú oveľa dlhšie než ľudia. Ak má rodina záhradu, môžete jej darovať ako symbol nového života mladý strom. Zasadený stromček porastie spoločne s dieťatkom (a ako mu bude neskôr príjemne, keď sa pod ním bude hrať so svojimi vlastnými deťmi). Keď záhrada chýba, môžete priniesť izbovú kvetinu, palmu, bonsaj či inú exotickú rastlinu v kvetináči.

 

9. Upratovací servis

Počas šestonedelia  bude mamička veľmi vyčerpaná. Aj napriek tomu, že väčšina starostí s bábätkom spočíva na nej, vyčerpaný bude i otec, ktorý ju bude podporovať, chodiť do práce a takisto znášať nočný detský plač. Originálnym a praktickým darčekom je v tomto prípade predplatenie upratovacieho servisu. Mamička sa tak bude môcť sústrediť iba na dieťatko a na seba a byt za ňu uprace profesionálna agentúra.

 

10. Rozposlanie narodeninových oznámení

V zahraničí sa pri každom narodení dieťaťa rozosielajú okamžite oznámenia o narodení. Aj keď to na Slovensku zopár ľudí robí tiež, nie je to veľké číslo.   Nejde ani tak o to, že by rodičia želanie odoslať nechceli, ale ide o čas a peniaze, ktoré to stojí. Ponúknite preto rodičom zaplatenie a rozposlanie novorodeneckých oznámení.

 

11. Predplatné kurzy

Viazanie šatky, plávanie s dieťatkom, tancovanie či cvičenie s bábätkami. Všetky tieto kurzy môžu matky s deťmi do jedného roka navštevovať. Sú prínosom ako pre dieťa, tak pre matku samotnú, ktorá sa dostane zo sociálnej izolácie, prehĺbi vzťah s bábätkom a priučí sa niečomu novému.