Nezabúdajte na údržbu garážovej brány

Nezabúdajte na údržbu garážovej brány

Garážová brána je najväčším pohyblivým celkom vo vašom dome, ktorý zároveň patrí aj k najviac namáhaným, pretože sa nespočetne veľakrát otvára a zatvára. Aby dlhé roky fungovala tak ako má, je potrebná jej pravidelná údržba. Čo všetko spadá do údržby garážovej brány si povieme v dnešnom článku.

Mazať treba

K pravidelnej údržbe garážovej brány Trenčín patrí správne mazanie. Ním zabezpečíte, aby brána dobre fungovala, ľahko sa otvárala a zatvárala, a aby neškrípala. Mazať treba všetky časti, po ktorých sa brána pohybuje – koľajnice, pánty, reťaze, pružiny, valčeky a ložiská. Mali by sa používať mazivá na to určené.

Čistenie

Ešte skôr ako sa pustíte do mazania, je potrebné vyčistiť vedenie garážovej brány. Ide o časti, po ktorých garážová brána „chodí“, hlavne koľajnice. No je dobré vyčistiť aj zvyšné príslušenstvo. Garážová brána by sa mala čistiť pravidelne, zhruba raz za tri mesiace.

Kontrola senzorov

K údržbe patrí aj kontrola senzorov, ktoré zabezpečujú správne otváranie a zatváranie garážovej brány Trenčín. Senzory musia byť oproti sebe v správnej pozícii. Ak sú mimo osi, tak ich treba zatlačiť správnym smerom do správnej polohy. Pri väčšine senzorov viete ich správne fungovanie zistiť aj podľa svetiel. Ak blikajú svetlá senzorov, tak sú nastavené zle, ak nepretržite svietia, tak sú nastavené dobre.

Vyváženosť

Garážová brána by mala byť stále perfektne vyvážená. Vyváženosť skontrolujete tak, že bránu manuálne otvoríte do výšky jedného metra a necháte tak. Ak ostane brána otvorená, tak je vyvážená správne. Ak nie, tak radšej zavolajte servis, nech sa na to prídu pozrieť a dajú to do poriadku.

Investícia do garážovej brány Trenčín nestojí pár eur. Aby vám slúžila k spokojnosti dlhé roky je potrebná jej pravidelná údržba.