Čo by ste mali vedieť o kĺbovej výžive

fit-1017419_1920Pociťujete bolesť v kolenách, ramenách či lakťoch? Jednoducho vaše kĺby vám spôsobujú bolesť? Viete, že pomôcť vám môže kĺbová výživa, no radi by ste vedeli o nej niečo viac? Tak si prečítajte dnešný článok, v ktorom sa pozrieme na najčastejšie otázky o kĺbovej výžive.

Čo je kĺbová výživa?

Táto výživa je doplnok stravy, od ktorého sa očakáva ochrana a výživa kostí, kĺbov, väzov a šliach. Užívanie kĺbovej výživy – kolagén je pre ľudské telo nesmierne dôležité, pretože pomáha udržiavať pohybový aparát zdravý.

Na čo a komu je určená?

Kĺbová výživa – kolagén je určená hlavne na regeneráciu a ochranu klbových tkanív a zmiernenie opotrebovania kĺbov. Tento doplnok stravy by mali brať všetci, tí ktorí športujú, tí ktorí zaťažujú nosné kĺby (manuálne pracujúci, obézni ľudia, atď.), tí ktorí, chcú mať zdravé kĺby a minimalizovať riziko ich poškodenia v budúcnosti.

Ako ju brať?

Ideálne je kĺbovú výživu užívať každý deň a nepretržite. Hoci podľa niektorých zdrojov môžete po 2-3 mesiacoch užívanie kĺbovej výživy – kolagén prerušiť a po mesiaci prestávky začať nanovo. No keď nechcete len uľaviť od bolesti, ale vašim cieľom je regenerácia a prevencia, tak ju užívajte nepretržite. Vtedy dosiahnete najlepší efekt.

Aké účinky očakávať?

Okrem očakávaného ústupu bolesti môžete od kĺbovej výživy kolagén očakávať aj ochranu kĺbovej chrupavky, dobrú regeneráciu, lepšiu tvorbu kĺbovej tekutiny, spomalenie degeneratívnych procesov chrupavky, výživu kĺbov a mnohé ďalšie.

Zdravie máme len jedno a platí to aj pri kĺboch. Treba o nich dbať, pretože čím viac sú namáhané a staršie, tým viac bolia a horšie regenerujú. Preto je dôležité užívať kĺbovú výživu, ktorá má blahodárne účinky. Stačí vybrať len tu správnu.