Aký obraz vybrať do spálne?

Aký obraz vybrať do spálne?
Chcete si kúpiť nový obraz do spálne? Nie ste si istý, aký by bol vhodný práve do vašej spálne? Neviete sa rozhodnúť, aký motív či farbu zvoliť, aby nenarúšal harmóniu vašej spálne? To, že nás farby ovplyvňujú, je stará známa vec. Aby sme menej jedli, potrebujeme modrú. Akú tam, kde chceme hlboko a kvalitne spávať? Prečítajte si nasledujúci článok.
Vyvarujte sa sýtym farbám
Červená farba podporuje vzrušenie, hodí sa do miestnosti, kde chce párik splodiť potomka, odporúča sa tiež, aby si touto farbou vymaľoval miestnosť muž, ktorý od svojej partnerky nedostáva toľko sexuálnej pozornosti, koľko by si prial. Na kvalitný spánok sú však sýta červená a žltá nevhodné – rozptyľujú a spánok narúšajú a tým aj harmóniu vašej spálne.
Zvolte bledé odtiene farieb 
Do spálne sa odporúča modrá farba, pretože upokojuje. Dôležitý je výber odtieňu farby.  Čím je tmavšia, tým miestnosť pôsobí chladnejšie. A do spálne by sme mali voliť teplejšie odtiene farieb.
Aj pri výbere obrazu by ste mali byť pozorný. Myslite nato, že všetko čo zavesíte na stenu vás bude ovplyvňovať, vždy keď v miestnosti budete, či cez deň, alebo v noci. Výber obrazov teda musí byť starostlivý. Čo radšej nie? Na obraze, ktorý sa nachádza v spálni, by nemalo byť nič, čo umiera – takéto motívy zaťažujú. Nevhodné sú tiež obrazy alebo fotografie predka, ktorého sme, kým žil, „nemuseli“. Hmla tiež pôsobí mimoriadne depresívne. Dôležitý je aj rám obrazu, ktorý by mal byť nenápadný, aby nepokazil celkový dojem obrazu.
Do spálne patria obrazy, ktoré vás nabíjajú energiou, alebo vyvolajú úsmev na tvári. Mal by sa páčiť nie len vám, ale aj osobe, s ktorou miestnosť zdieľate.
Pri kúpe obrazu je dôležitý váš pocit keď ho zbadáte, preto výber nechajte na seba a nie na niekoho známeho, alebo rodinu. Ako darček by vás isto potešil, no pri obrazoch je dôležitý váš celkový pocit a dojem. To, čo sa páči vaším známym, rodine sa nemusí páčiť práve vám. A celková funkcia obrazu by bola v tom prípade zbytočná.