Ako vybrať pohon pre dvojkrídlovú bránu?

Ako vybrať pohon pre dvojkrídlovú bránu?

Vybrať garážovú alebo vstupnú bránu je niekedy zložité – zvoliť si sekčnú, rolovaciu, posuvnú, alebo klasickú krídlovú? Všetky majú svoje pre a proti, nehovoriac o tom, že si k nej musíte vybrať aj správny pohon. Medzi najobľúbenejšie brány stále patria práve dvojkrídlové brány, ktoré sa vyznačujú jednoduchosťou a funkčnosťou.

Ako pohon vybrať pre krídlové brány?

Dvojkrídlové brány nemusíte otvárať ručne, stačí si zvoliť len správny pohon. Ako ho však vybrať? Pri jeho výbere musíte zobrať do úvahy niekoľko skutočností – šírku prejazdu brány, veľkosť a hmotnosť krídel, ale aj to, kam chcete samotný pohon umiestniť. Ak chcete, aby sa brána otvárala von z pozemku, tak je vhodný lineárny pohon. Ak máte krídla brány umiestnené na betónových stĺpoch, tak si môžete zvoliť pákové pohony. Poznáme však aj podzemné pohony, ktoré nie je vôbec vidno a tak na bráne nepôsobia rušivým dojmom.

Prečo využívať pohony brán?

Dvojkrídlové brány majú svoje výhody, napríklad pevnosť a funkčnosť. Majú jednoduchú konštrukciu a ľahko sa ovládajú. Obľúbené sú oceľové, ale aj drevené brány, ktoré pôsobia veľmi elegantne. Ak premýšľate o pohonoch, tak by ste mali vedieť, že sa namontujú rýchlo, sú praktické a prinášajú so sebou bezpečnosť pre vašu domácnosť.

Veľkou výhodou pri výbere pohonov je aj to, že si môžete vybrať pohon na mieru. Ak sa neviete rozhodnúť pre pohon pre svoju dvojkrídlovú bránu, tak si nechajte poradiť od výrobcov, alebo predajcov, ktorí vám zaiste s výberom pomôžu.