Ako vybrať kvalitný koberec do detskej izby?

Ak ste sa rozhodli prerobiť byt, alebo ho zariadiť nanovo, tak určite premýšľate aj o kúpe nového koberca. S výberom koberca si však dajte načas – nezaoberajte sa len jeho vzorom, či farebnosťou, ale sledujte aj jeho kvalitu a hustotu vlákna. Aj pri kobercoch sa totiž vyplatí investovať do kvalitnejších a drahších kúskov, ako po roku krútiť hlavou nad polorozpadnutým a vypĺznutým kobercom.

Detské koberce do detskej izby

Koberce do obývačky, alebo do spálne vyberáte pozorne a rovnako pozorne je potrebné vyberať aj detský koberec. Detské koberce by mali byť predovšetkým mäkké, teplé a vlákna by mali byť jemné. Deti sa často na podlahe hrávajú, preto je dôležité, aby mali pod sebou aspoň nejakú izoláciu a kvalitný koberec je na to ako stvorený.

Druh vlákna  a farebné vyhotovenie

Vo všeobecnosti si možno vybrať koberce z umelého vlákna, alebo z prírodných materiálov. Prírodné materiály, ktoré sa užívajú na výrobu kobercov sú vlna, hodváb, morská tráva, kokosové vlákna. Ide o koberce, ktoré sú kvalitné, ale samozrejme aj drahšie. Ak však vyberáte detské koberce, tak si vyberte z pomedzi kobercov vyrobených z umelých vláken, pretože tie sú odolnejšie.

Detské koberce môžete svojim ratolestiam zaobstarať v rôznych farebných prevedeniach. Často bývajú v ponuke koberce s rozličnými rozprávkovými postavičkami a určite ste sa stretli s kobercami s potlačou autodráhy. Krásne sú však aj koberce v pastelových odtieňoch – ružovej, fialovej, alebo mentolovej.

Ak už koberec kúpite, nezabúdajte že ho treba pravidelne čistiť – vysávať a samozrejme aj pravidelne vytepovať. Koberce v detskej izbe sa pravdepodobne nevyhnú ani škvrnám, ale pri ich odstraňovaní sa riaďte pokynmi výrobcu.