Ako má vyzerať vhodne zariadená kancelária

Chystáte sa zariadiť si kanceláriu, no neviete ako? Viete len, že chcete, aby bola plne funkčná, praktická, a aby ste sa v nej cítili dobre vy aj vaši kolegovia, hostia či klienti? Tak v dnešnom článku sa dozviete ako by taká kancelária mala vyzerať.

Ujasniť si o akú kanceláriu ide

Pri zariaďovaní kancelárie si najprv treba uvedomiť, o akú firmu ide. Inak bude vyzerať kancelária mladej softvérovej spoločnosti a inak priestor etablovanej právnickej firmy. Ďalším dôležitým faktorom je dispozícia kancelárskeho priestoru. Kancelársku zostavu totiž treba prispôsobiť veľkosti, tvaru a účelu miestnosti.

Funkčný nábytok

Kancelársky nábytok by mal byť hlavne funkčný, vyrobený z kvalitných materiálov. Mal by ladiť s celkovým vzhľadom interiéru. Inú kancelársku zostavu potrebuje zamestnanec v účtovnej firme a iné požiadavky bude mať právnická kancelária.

Čo by určite nemalo chýbať

Kancelária nie je len písací stôl s počítačom, aj keď pri ňom budete tráviť asi najviac času. Nemalo by tu chýbať ani miesto pre rokovania a odpočinok. Okrem kancelárskej zostavy, teda pracovného stola, kvalitnej stoličky alebo lepšieho kresla a skriniek, by tu mal byť aj konferenčný stôl. V kancelárii by ste mali mať aj kútik pre relaxáciu, napríklad s pohovkou, relaxačným kreslom, kvetinou, akváriom a podobne.

Rozloženie

Pracovný kút by mal byť svetlý, najlepšie pri okne alebo kvalitnom osvetlení. Počítač je potrebné umiestniť tak, aby sa v ňom v žiadnu dennú či večernú hodinu neodrážalo prirodzené alebo umelé svetlo. Stôl vrátane prídavných zariadení, napríklad kontajnerov a políc, má byť priestranný, aby sa na naň vošlo všetko, čo potrebujete mať pri ruke, nielen napríklad tlačiareň a drobné kancelárske pomôcky, ale aby na ňom bolo aj miesto pre hrnček s kávou.

Aj keď budete mať kanceláriu zariadenú tip top, nezabúdajte, že netreba v nej tráviť viac času ako je nevyhnutné.