Aké výhody prináša bojler obojživelník?

Aké výhody prináša bojler obojživelník?

drip-351619_640Ak ste niekedy počuli o zariadení, ktoré má prívlastok bojler obojživelník, zrejme viete, že ide o kombinovaný ohrievač vody. Jedná sa o širokú škálu ohrievačov vody, ktoré je možné nájsť vo viacerých prevedeniach líšiacich sa  v určitých detailoch. Tento typ bojlerov je možno nájsť vo vertikálnej alebo horizontálnej variante podľa toho, akým spôsobom sú pri svojom umiestnení zorientované. Takisto sa jednotlivé modely bojlerov obojživelníkov líšia aj podľa toho, aký objem vody sú schopné naraz obsiahnuť a ohrievať. V tomto ohľade možno nájsť typy bojlerov od 76 po 150 litrov.

Pre bojlery obojživelníky, ktoré sú umiestnené horizontálne aj vertikálne, je charakteristická vysoká kvalita a dizajn, ktorý zhotovili špičkoví dizajnéri. Voda je v bojleri obojživelníkovi ohrievaná celonerezovým ohrievacím telesom a dvojplášťovým výmenníkom tepla. Samotný výmenník funguje na princípe na princípe samotiaže, preto nie je potrebné k bojleru inštalovať čerpadlo ústredného kúrenia.

Pre bojler obojživelník je vo všeobecnosti charakteristická jednoduchá inštalácia, ovládanie a údržba. Vďaka nej sa ohrievanie vody stáva oveľa jednoduchším a zaiste si svoj bojler obojživelník obľúbite. Samotné zariadenie pozostáva z ergonomicky tvarovaných úchytov, výhodou bojlera je aj možnosť inštalácie nad vaňu. Mnohí pri používaní bojlera obojživelníka takisto určite ocenia vonkajšie nastavenie optimálnej teploty ohrevu prevádzkovým termostatom.

Zaujímavou výhodou, ktorú bojler obojživelník ponúka, je viacstupňová ochrana. Tú zabezpečuje bezpečnostný termostat s poistkou proti zamrznutiu vody a prehriatiu bojlera s funkciou resetu. Súčasťou príslušenstva je aj poistný ventil so spätnou klapkou. Ďalšou mimoriadnou devízou bojlera obojživelníka je vysoká úspornosť a nízka energetická náročnosť, ktorú bojler obojživelník má vďaka tepelnej plyuretánovej izolácii.