Aká je životnosť a ako sa starať o plynové vzpery?

Aká je životnosť a ako sa starať o plynové vzpery?

Pri nákupe plynových vzpier získate záruku na ich funkčnosť. Časť zodpovednosti za ich životnosť však zostáva vo vašich rukách. Plynové vzpery vyžadujú občasnú starostlivosť pre zabezpečenie bezproblémovej prevádzky aj v náročných podmienkach a tým aj predĺžite životnosť plynových vzpier.

Čistota základ života

Nebojte sa. Nemusíte každý deň leštiť plynovú vzperu špeciálnymi prípravkami. Ak však vysávate svoje auto a doprajete mu kúpeľ v profesionálnej ručnej autoumyvárni, nezabudnite ani na ľahké očistenie plynových vzpier. Ak máte vzpery nainštalované na mieste, na ktorom sa nevyhnú silnému znečisteniu (rôzne poklopy na záhrade, do ktorých sa ľahko dostane hlina a blato), venujte čisteniu viac pozornosti.

 Vlhkosť=krátka životnosť

Vystavovať vzpery príliš vlhkému prostrediu v žiadnom prípade neodporúčame. Vzpery samozrejme vydržia, keď počas dažďa otvoríte kufor a vyberiete z neho nákup, ale keď ich nainštalujete na miesto, ktoré je pravidelne zaplavované, veľmi ľahko sa môže dostaviť koróziaa tým sa skráti životnosť plynových vzpier.

 Extrémne teploty

Upozorňujeme na skutočne extrémne teploty. Plyn v plynových vzperách samozrejme mení svoje vlastnosti pri akejkoľvek zmene teploty.  Viete, že vzpery fungujú dobre aj v zime pri teplote -20 stupňov. V lete sa zaparkované auto dokáže rozpáliť až na 70 stupňov a vzpery stále fungujú. Plynové vzpery však nemontujte v blízkosti silných zdrojov tepla – pekárenských pecí, kozubov skrátka na miesta kde je neustály silný zdroj tepla.

 Mažem, mažeš, mažeme

Vzpery vám v prirodzenom prostredí vydržia aj bez mazania. Ak sú však často zašpinené a zdá sa vám, že kĺb má zhoršenú hybnosť, nebojte sa dopriať mu kvapku maziva a uvidíte ako mu to prospeje.

 Extrémne podmienky so vzperami

Ak sa obávate o životnosť plynových vzpier, pozrite si ponuku nerezových plynových vzpier. Tie sú určené aj do podmienok, kde sa vyžaduje vyššia hygiena, a zároveň sú vystavené horším podmienkam napríklad v kuchyni, alebo práve na záhrade, kde očakávate dlhšiu životnosť. Jednoduchou starostlivosťou predĺžite život plynových vzpier.