Vyberte si správny typ zasklenia okien

dreamstime_s_72339251

Už dlhšie plánujete vymeniť staré okná za nové? Zisťujete si o jednotlivých výrobcoch okien recenzie, aby ste vybrali ozaj kvalitné okná, s ktorými budete spokojní? Pri výbere by ste mali myslieť aj na typ zasklenia okna, lebo to ma tiež výrazný vplyv na celkovú funkčnosť okna a teda vašu spokojnosť. Existuje viacero typov zasklenia a v dnešnom článku si o nich povieme čo to viac.

Protihlukové sklá

Obyčajné trojsklo vás pred hlukom neochráni o nič lepšie ako dvojsklo. Preto, ak chcete odhlučniť potrebujete protihlukové sklá. Tieto sklá sa vyrábajú zo špeciálnych lepených skiel. Medzi tabule týchto lepených skiel sa vkladá fólia, vďaka ktorej sa zamedzuje prieniku hluku zvonku. Taktiež sa upravuje aj veľkosť rámčeka medzi sklami.

Bezpečnostné sklá

Tieto bezpečnostné sklá sú tvorené špeciálnymi lepenými sklami, medzi ktorých tabuľami je integrovaná jedna alebo viac fólií. Tieto fólie zabezpečujú bezpečnosť, no pre lepšiu ochranu treba okno podporiť aj špeciálnymi prvkami kovania, kľučkami a ďalšími detailmi. Pokiaľ potrebujete vyriešiť bezpečnosť, zistite si aj prípadné požiadavky poisťovne a následne sa rozhodnite, poprípade poraďte aj s odborníkmi, aké bezpečnostné sklá vybrať.

Protislnečné sklá

Ide o špeciálne zafarbené sklá už priamo v sklenej hmote alebo o sklá potiahnuté vrstvou oxidov kovov. Po tomto riešení sa siaha väčšinou pri veľkých presklených plochách orientovaných na južnú stranu, a tam kde sa nedá použiť tieniaca technika. Tieto sklá sa využívajú hlavne pri komerčných budovách.

Ornamentálne sklá

Týmito sklami si viete zabezpečiť vaše súkromie pred neželanými pohľadmi zvonka. Najčastejšie sa využívajú v kúpeľniach, toaletách a vchodových dverách formou výplne, kaziet, bočných alebo horných svetlíkov.

Nech si vyberiete akokoľvek kvalitné okná, no ak si do nich nevyberiete správny typ zasklenia podľa vašich potrieb, tak s oknami nikdy nebudete spokojní.