Vedeli ste, že aj poruchy erekcie sa líšia?

Porfit-1017419_1920ucha erekcie postihuje veľkú časť mužskej populácie, a tak je jej venovaná veľká pozornosť v médiách, časopisoch, blogoch, fórach a podobne. Veľa sa hovorí o príčinách erekcie, o jej liečbe, o prevencii. No už menej alebo skoro vôbec sa nehovorí o tom, že poruchy erekcie sa líšia, a že ich delíme na tri základné typy, o ktorých si povieme v dnešnom článku.

Obmedzenie schopnosti erekcie

Prvým typom poruchy erekcie je obmedzenie schopnosti erekcie ako takej samej. To znamená, že keď sa vám má v danej chvíli postaviť, tak sa vám jednoducho nepostaví. Niektorí muži sa zvyknú vyhovárať na potrebu dlhšej predohry. Je síce pravda, že s pribúdajúcim vekom sa mení vaše sexuálne vzrušenie a môže dlhšie trvať, kým dosiahnete erekciu, no dosiahnete ju a dosiahnete ju v potrebnej kvalite a máte ju počas celej doby sexu. Takže nemôžete zamieňať obmedzenie schopnosti erekcie za zníženú sexuálnu citlivosť.

Nedostatočné stoporenie penisu

Druhým typom poruchy erekcie je nedostatočné stoporenie penisu. Napriek tomu, že cítite sexuálne vzrušenie a partnerku by ste najradšej zo všetkých možných aj nemožných uhlov a polôh pomilovali, až kým by celá šťastná neodpadla od toľkého blaha, tak váš penis nezdieľa s vami vaše nadšenie a jednoducho nie je dostatočne tvrdý. V takomto prípade sú za tým rôzne príčiny. Od psychických, ako je nervozita, stres, depresie až po závažné zdravotné problémy.

Udržanie erekcie

Tretím typom poruchy erekcie sú problémy s jej udržaním. Hoci vás váš penis podrží a stoporí sa, následne vás sklame počas styku, keď nečakane a postupne začne slabnúť a chabnúť. Zvyčajne to končí neschopnosťou pokračovať v styku. Tento typ poruchy erekcie postihuje mladších pánov a väčšinou je za tým nejaká psychická príčina alebo fyzická únava.

Okrem rozdelenia porúch erekcie na jednotlivé typy, sa nehovorí veľa ani o samotných stupňoch poruchy erekcie. O tých si však povieme niekedy nabudúce.