Rekonštruujete podlahy? Poradíme vám, prečo si vybrať práve vinylovú krytinu

Každého aspoň raz za život dostihne rekonštrukcia bytu, ktorá zvyčajne zahŕňa aj výmenu podlahy. Na trhu si môžete vybrať spomedzi drevenej, laminátovej alebo vinylovej, ktoré sú dostupné v rôznych farebných variáciách. Odlišujú sa od seba viacerými vlastnosťami, preto je dobré dopredu vedieť, aké sú výhody jednotlivých materiálov. My sme si pri rekonštrukcii bytu vybrali práve vinylovú krytinu. Prezradíme vám aj prečo.

Niečo o zložení

Vinylová podlaha je druh syntetickej podlahovej krytiny. Je vyrobená z PVC materiálu a to konkrétne z polyvinylchloridu. Jej výhodou je, že dokáže imitovať rôzne druhy materiálov, ako sú drevo, kameň či keramika. Dostupná je v rôznych farebných variáciách či v rôznych vzoroch. V súčasnosti na trhu kúpite kvalitné imitácie, ktoré na pohľad nerozoznáte od originálu.

Kde ju môžete kúpiť?

Vinylová podlaha sa predáva v obchodoch špecializujúcich sa na podlahové krytiny, ako sú parkety, keramika a pod. V predajniach natrafíte na vinylovú krytinu v podobe lamiel alebo dielcov, ktoré sa následne lepia na podkladový materiál.

Výhody vinylovej podlahy

Vinyl patrí medzi odolné krytiny. Je vodotesný a má nízku úroveň hluku. Medzi jeho klady patrí aj schopnosť viesť teplo, ktorá je výraznejšia oproti iným materiálom ako je napríklad drevo. Práve pre túto schopnosť je vhodný ako krytie k podlahovému kúreniu.

Kde ju najlepšie využijete?

Vďaka spomínanej vodotesnosti je vhodná do kúpeľní a kuchýň. Nereaguje na zmenu vlhkosti a nemusíte sa báť ani vytopenia. Taktiež ak máte psíka, občas sa stane, že sa pomočí. Ani v tomto prípade sa nemusíte báť poškodenia.

Vinylová podlaha je však vhodná aj do ostatných miestností. Dobre sa po nej chodí a hlavne vďaka širokému spektru vzorov si dokážete vybrať práve taký, ktorý sa hodí k vášmu nábytku.

Údržba nie je zložitá

Medzi jeho výhody patrí aj jeho jednoduchá údržba. Pozametaním, povysávaním alebo pretretím mokrou handrou sa zbavíte prachu a nečistôt. Odporúča sa tiež raz za mesiac podlahu ošetriť špeciálnym prípravkom určeným pre tento druh podlahy.

Pred výberom dobre popremýšľajte nad výhodami a hlavne sa nebojte investovať do kvality.