Prednosti vertikálnych žalúzií

Prednosti vertikálnych žalúzií

Máte už dosť otravného slnka prechádzajúceho cez vaše okno do izby? Rozhodli ste sa, že si konečne zaobstaráte tieniacu techniku na okná? No neviete sa rozhodnúť akú? Čo tak vertikálne žalúzie? Práve o ich prednostiach si povieme v dnešnom článku.

Dekoratívne, ale aj plne funkčné

Vertikálne žalúzie sa v dnešnej dobe postupne stávajú dominantným prvkom interiéru a pomaly posielajú klasické bytové prvky ako záclony a závesy do zabudnutia. Predstavujú ideálnu kombináciu funkčnosti (ochrana pred slnečným lúčmi, izolácia) a dekoratívnosti.

Pestrý výber

Vertikálne žalúzie získavajú ústrednú pozíciu interiéru, aj vďaka pestrému výberu rôznych vzorov a farebných odtieňov lamiel. Široká je aj materiálová ponuka. Okrem klasických látkových lamiel, máte na výber aj plastové alebo kovové. Luxusnejšou verziou sú lamely z dreva, avšak treba rátať s tým, že aj ich cena je vyššia.

Všade sa hodia

Jednou z mnohých predností je ich všestrannosť, pretože dokážu zatieniť ozaj veľké plochy a tým pádom sa hodia nielen do bytových, ale aj komerčných priestorov. Oceníte ich v kanceláriách, chodbách, obývacích izbách či schodiskách. S vertikálnymi žalúziami nemáte žiaden problém ani pri atypických oknách. Obzvlášť si ich obľúbite pri veľkých presklených oknách orientovaných na juh, kde sa presvedčíte o ich praktickosti počas horúcich slnečných dní.

Ľahká údržba

Pri vertikálnych žalúziách oceníte aj ich jednoduchú údržbu, pretože sú ľahko umývateľné. Lamely viete dať poľahky dole, a ak máte látkové, tak ich len hodíte do práčky, vyperiete, osušíte a znova zavesíte. Taktiež poškodené lamely viete hravo nahradiť za nové.

Ak hľadáte tieniacu techniku, ktorá nepôsobí všedne, ale naopak okrášli a dodá šmrnc vášmu interiéru, tak vertikálne žalúzie by mali byť jasnou voľbou.