Moja letná brigáda

Ako ste zvykli tráviť svoje leto ked’ste mali hmm, povedzme pätnásť rokov?

Boli to stále tábory, dovolenky, alebo zahraničné pobyty? Alebo ste leňošili u babky či doma?
Ja som každé svoje leto od štrnástich rokov brigádovala. K tejto práci som sa dostala cez moju sestru, ktorá pracovala v lete v ned’alekom hotelovom komplexe na recepcii.
Boli s ňou spokojní, a preto ked’ ma odporučila, nemali dôvod nedať mi šancu.
Vzhľadom na môj nízky vek som samozrejme nepodpisovala zmluvu, s prevádzkarkou sme mali sme len ústnu dohodu.

Po spomínanej dohode mi ukázali, čo bude náplňou mojej práce v komplexe. Znelo to celkom jednoducho. Starostlivosť o bazén a hotelových hostí.
A tak ma začali zaúčať do toho, ako dbať na čistotu vonkajších toaliet a okolia bazéna. Ako treba každý deň pripraviť čisté uteráky a podložky na ležadlá pre hostí. Ako sa treba usmievať a užívať si leto v jednej ruke s kalkulačkou, v druhej s rozlievaným vínom. Bola som veľmi mladá a teda samozrejme, že som vo svojich štrnástich alkohol ešte nepoznala. Musela som vytvárať ozaj komický dojem, ked si hostia objednávali obľúbené miešané drinky ako napríklad “betón” a ja som na nich len uprene pozerala, a dúfala som, že pochopia moju nemú prosbu o vysvetlenie toho, čo po mne vlastne chcú. Veru, začiatok tohto leta nebol ľahký. Robota inak nebola nejak extra náročná, ak teda nepočítam tie úmorné štyridsiatky na slnku, a každodenné teperenie sa s ťažkými slnečníkmi a vonkajším nábytkom.

Aj ked’ som toto leto nebola nikde v zahraničí, myslím si, že mi to dalo do života viac, ako predošlé letá. Naučila som sa väčšej zodpovednosti a spoznala som samú seba v stresových situáciách. Áno. Lebo prísť do baru o ôsmej ráno a zistiť že Vám niekto vykradol celý bar, tak to som tam veru riešila nie jeden krát.

Toto leto malo pre mňa svoje špecifické  čaro, a ja som dostala chuť pracovať. Táto chuť u mňa pretrváva dodnes a motivuje ma k lepším výsledkom. Preto ak sa môžte zúčastniť čo i len nejakej spoločnej brigády v komunite, alebo sa zaviazať na dlhšie obdobie, určite tak urobte. Získate si nových priateľov, naučíte sa čo-to do života, a nepochybne to vo Vás prebudí vášeň k dobre odvedenej práci.