Ako vybrať tie správne čistiace prostriedky?

Ako vybrať tie správne čistiace prostriedky?

Po čistom a bezpečnom domove túži každý z nás, a určite to nie je len parketa tých „poriadkumilovných.“  Každý sa chce doma cítiť bezpečne. Pred baktériami či plesňami sa dokážeme chrániť, či chceme, alebo nie, len pravidelným upratovaním a umývaním. Chvalabohu v dnešnom svete existuje celý rad domácich pomocníkov, ktorí sú nám k dispozícií v každom supermarkete, drogérii či večierke. 

Prvoradé je uvedomiť si, že univerzálny čistiaci prostriedok neexistuje. Je to mýtus, tak ako neexistuje ani šampón na všetky typy vlasov, neexistuje ani prostriedok, ktorý by dokázal vyčistiť akýkoľvek materiál, akúkoľvek škvrnu či povlak. Ak chcete, aby vaše upratovanie bolo skutočne efektívne vyberajte si špecializované čistiace prostriedky, ktorých zloženie je upravené tak, aby bojovali s konkrétnou špinou, ktorá je uvedená na etikete. Druhým dôležitým determinantom, od ktorého závisí úspech čistenia je čítanie etikiet. Nie sú tam pre nič za nič. Pri kúpe si treba uvedomiť, aký typ povrchu plánujete čistiť a či vami vybraný produkt je skutočne určený na daný povrch, pretože áno, medzi plastom, drevom a keramikou je rozdiel. Ďalšia mylná predstava pri čistení je, že hoci ste sa zbavili špiny, neznamená to vždy, že ste sa zbavili aj baktérií. Čiže opäť sa vraciame k čítaniu etikiet, kde nájdete či vami vybrané produkty aj účinne likvidujú baktérie.

Ak túžite po čistom domácom prostredí musíte si uvedomiť nasledovné. Čistiace prostriedky sú vlastne chemikálie, ktoré pri nesprávnom použití môžu byť nebezpečné a zdraviu škodlivé, preto majú s ich používaním problém najmä tí, ktorým osud matičky Zeme nie je ľahostajný. Dnes, ale v predajniach nájdete široký sortiment produktov, ktoré sú priateľské k zdraviu a životnému prostrediu. V obchodoch ich nájdete označené oficiálnymi eko – značkami, takže ani toto vás neodradí od čistého domova!